کتاب CDR جدید اورژانسهای مالامد (۲۰۱۵) منتشر شد.

 

cdr مالامد ۲۰۱۵

 

CDR اورژانسهای پزشکی در مطب دندانپزشکی مالامد (۲۰۱۵) به کوشش دکتر احمد بهروزیان (متخصص ارتودنسی و هیات علمی دانشکده دندانپزشکی تبریز ) ،دکتر یوسف کنعانی زاده و دکتر فرزین احمد پور پورناکی (رزیدنت های تخصصی جراحی فک و صورت دانشکده دندانپزشکی تبریز ) چاپ شد . این کتاب که از منابع مهم دندانپزشکی است با همکاری انتشارات شایان نمودار به چاپ رسیده است و هم اکنون در تمام کتابفروشی های معتبر کشور در دسترس علاقه مندان قرار دارد .

ثبت اختراع با عنوان

( ساخت براکت های سرامیکی با پوشش نانوذرات کروی اکسید روی جهت کاهش اصطکاک در درمانهای ارتودنسی)

توسط دکتر احمد بهروزیان و همکاران

سند اختراع در ارتودنسی - دندانپزشکی

 

این اختراع با همکاری تنی چند از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با هدف تسهیل درمانهای ارتودنسی و بهبود نتایج آن به ثبت رسیده است . با توجه به پیشرفت های گستر ده ای که در زمینه علم نانوتکنولوژی اتفاق افتاده است امید می رود این علم به کمک علم ارتودنسی بیاید.

 

 

 

 

 

 

کتاب ((سلولهای بنیادی در دندانپزشکی )) ترجمه دکتر رهبر –دکتر غنی زاده و دکتر احمد بهروزیان توسط انتشارات شایان نمودار به چاپ رسید .

 

چاپ کتاب سلولهای بنیادی در دندانپزشکی

دانش شناخت و بکارگیری سلولهای بنیادی به سرعت رو به گسترش است .در علم دندانپزشکی نیز به مانند سایر رشته های علوم پزشکی استفاده از این دانش در درمان بیماریها و ساخت محصولات بیولوژیک روز به روز ابعاد جدیدی پیدا می کند .لذا انتقال مفاهیم نوین و پیچیده آن به دانشجویان و محققین در این زمینه از اهمیت اساسی برخوردار می باشد .در این کتاب که با ویراستاری علمی پروفسور جعفر سلیمانی راد به چاپ رسیده است ،آخرین دستاوردها و مفاهیم روز دنیا در زمینه سلولهای بنیادی و نحوه استفاده از آنها ارائه شده است و امید می رود انتشار آن باعث ارتقای سطح علمی مخاطبان و در نهایت بهره مندی بیماران از مزایای این روش باشد .

 

برگزاری جلسه آخر کلاس نظری

 

دکترا حمد بهروزیان -متخصص ارتودنسی و مدیر گروه سامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی

 

جلسه آخر واحد سلامت دهان دانشچویان ورودی سال ۹۶ دانشکده دندانپزشکی داانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور دکتر بهروزیان برگزار شد.

سخنرانی دکتر احمد بهروزیان بعنوان دبیر علمی سمینار

دانشکده دندانپزشکی . مدیرکروه سلامت دهان

همایش آشنایی با بهداشت دهان و دندان مادر و کودک با مشارکت انجمن مامایی تبریز در دانشکده دندانپزشکی تبریز برگزار شد .در این همایش که با هدف آشنایی دست اندر کاران سلامت با مشکلات دهان و دندان کودکان ترتیب داده شده بود .بعد از خیرمقدم گویی توسط دکتر شیر محمدی، ریاست دانشکده دندانپزشکی ، دکتر احمد بهروزیان متخصص ارتودنسی و مدیرگروه سلامت دهان ،به عنوان دبیر علمی همایش در مورد اهداف سمینار سخنرانی کردند.