فیلم آموزشی درمورد نحوه استفاده از مسواک بین دندانی در ارتودنسی

 

یکی از لوازم بهداشتی که در افرادی که سیم ارتودنسی دارند بسیار موثر است مسواک بین دندانی می باشد .نام علمی این وسیله “interdental brush  ” می باشد و عدهای معتقدند این وسیله بهترین ابزار برای ‍پاک کردن بین سیم و دندان هاست . ولی باید توجه داشت که بهیچ وجه نمی تواند جایگزین نخ دندان یا مسواک معمولی شود.مسواک بین دندانی دارای دو قسمت دسته و الیاف می باشد که در محصولات برخی کارخانه ها این دو قسمت قابل جدا شدن و تعویض می باشند.

در مورد اینکه بهترین سایز و مناسب ترین نوع مسواک بین دندانی برای شما کدام است با متخصص ارتودنسی مشورت کنید . انواع مختلف این وسیله در تمام داروخانه های معتبر تبریز موجود می باشد.

 


 دانلود فیلم آموزشی در مورد استفاده از نخ دندان معمولی در ارتودنسی

بدون تردید بهترین وسیله برای پاک کردن سیم ها و براکت در ارتودنسی بویژه نواحی بین دندانی نخ دندان می باشد .توجه داشته باشید که حتما نخ وارد شیار لثه ای شود .اگر این کار برا ی شما مشکل است از متخصص ارتودنسی خود بخواهید تا ٖآن را برای شما به دقت تو ضیح دهد .عموما استفاده از سوپرفلاس ( به جای نخ دندان معمولی ) ضرورتی ندارد .اما ممکن است در موارد خاص مثل بیماران جراحی فک – ارتودنسی یا کودکان و… متخصص شما استفاده از سوپرفلاس را برای شما توصیه کند . که فیلم آن نیز در ادامه آمده است.شما علاوه بر مشاهده آنلاین فیلم می توانید بسادگی آن را از سایت ما دانلود کنید.این محصول نیز در تمام داروخانه های معتبر تبریز موجود می باشد.

آموزش  استفاده از سوپرفلاس ( نخ دندان مخصوص ارتودنسی)

 

ممکن است  فرد در استفاده از نخ دندان معمولی مشکل داشته باشد .در این صورت بهترین گزینه برا ی ارتودنسی سوپرفلاس می باشد. که نحوه صحیح استفاده از آن را مشاهده می کنید .

فیلم درمان کوچکی فک پایین با جراحی و ارتودنسی

 

 

 

 

یکی از مشکلات شایع فکی عبارتست از عقب بودن فک پایین و یا کوچک بودن فک پایین .اغلب افرادی که دچار این مشکل هستند ازکوچک بودن صورت – گرد بودن صورت – نازیبایی زیر چانه و فرم نادرست چانه و گردن.گاهی ارتودنسی به تنهایی می توانداین مشکل را حل کند اما در برخی موارد متخصص ارتودنسی شما ممکن است به این نتیجه برسد که شما در کنار ارتونسی به جراحی فک نیز نیاز دارید.در این حالت درمان شما با همکاری تیم مجرب جراحی و ارتونسی مشخص خواهد شد و درما ن شما آغاز خواهد گردید .این فیلم به صورت شماتیک یکی ا ز انواع این جراحی رابه شما نشان میدهد.

فیلم جراحی چانه

 

 

جراحی چانه یا جنیوپلاستی یکی از موفق ترین انواع جراحی زیبایی فک و صورت است و انواع متعددی دارد.اکنون با استفاده از روش های جدید جراحی جنیو به یکی از موفق ترین روشهای درمانی در درمان چانه های کوچک مبدل شده است . التبه باید در نظر داشته باشید انتخاب و تشخیص صحیح توسط متخصص در موفقیت این جراحی تاثیر اساسی دارد. در برخی ازموارد متخصص اتودنسی در کنار ارتودنسی این نوع جراحی را توصیه می کند. همکاری مشترک و کار تیمی مناسب بین جراح و متخصص ارتودنسی نقش مهمی در موفقیت این نوع عمل جراحی دارد.

جراحی برای صورت های بلند

 

یکی از کارهایی که همکاری بین ارتودنسی و جراحی انجام می دهد کوتاه کردن صورت است.برخی از افراد از بلندی

صورت خود رنج می برند که این حالت اغلب زمینه ژنتیکی دارد.این افراد غالبا از دراز بودن صورت- زیاد دیده شدن لثه ها بهنگام خندیدن و صحبت کرد ن – نرسیدن لب ها به هم و باریک بودن صورت ابراز نارضایتی می کنند.یکی از بهترین راهها برای تصحیح این مشکل ارتودنسی بهمراه جراحی فک بالا( ماگزیلای ایمپکشن ) است.در این روش متخصص ارتودنسی ابتدا دندانها را مرتب و آماده جراحی می کند.سپس جراح فک و صورت طبق برنامه جراحی را انجام می دهد و در نهایت متخصص ارتودنسی کار را به اتمام می رساند.گاها این جراحی با جراحی جنیوپلاستی (جراحی چانه) همزمان انجام می شود .بهترین نتیجه از لحاظ زیبایی و عملکردی زمانی فراهم می شود که تیم درمانی از جدیدترین روش ها آگاهی کامل داشته و با هم همکاری نزدیکی داشته باشند.

فیلم جراحی  فک بالا و پایین همراه با ارتودنسی

 

برای افرادی که   فک  بالای بیرون زده  و فک پایین عقب رفته دارند گاها این نوع  عمل جراحی  در کنار ارتودنسی  توصیه می شود .درصد موفقیت  این نوع جراحی با ورود   تکنیکهای  جدید افزایش پیدا  کرده  است و درارتودنسی  مدرن  امروز  برا ی انواع جراحی ها ی زیبایی  فک  وصورت  به  کار    می  رود.

جراحی برای صورت هایی که قسمت میانی آن عقب است.

 

 

در برخی از افراد قسمت میانی صورت نسبت به فک پایین عقب تر است.گونه ها حالت عقب رفته دارند و سمت بیشتری از سفیدی چشم در زیر عنبیه دیده می شود .البته تشخیص این حالت بر عهده متخصص ارتودنسی و متخصص جراحی فک و صورت است . در دندانها هم این اختلال بصورت جلو بودن دندانها ی فک پایین نسبت به دندانهای بالا دیده می شود.یکی از راهها برای تصحیح این مشکل ارتودنسی بهمراه جراحی فک بالا( maxillary advancement ) است.در این روش متخصص ارتودنسی ابتدا دندانها را مرتب و آماده جراحی می کند.سپس جراح فک و صورت طبق برنامه جراحی را انجام می دهد و در نهایت متخصص ارتودنسی کار را به اتمام می رساند.گاها این جراحی با جراحی عقب بردن فک پایین همزمان انجام می شود .بهترین نتیجه از لحاظ زیبایی و عملکردی زمانی فراهم می شود که تیم درمانی از جدیدترین روش ها آگاهی کامل داشته و با هم همکاری نزدیکی داشته باشند.

البته در موارد خفیف متخصص ارتودنسی می تواند این حالت را صرفا با ارتودنسی و بدون جراحی درمان کند .